Ostatni weekend były istnym „orkiestrowym maratonem” naszej Grudziądzkiej Orkiestry Dętej, z którą mam przyjemność grać już ponad rok. 
Rozpoczęliśmy w piątek 28 kwietnia, zagraliśmy podczas zakończenia szkoły klas maturalnych w grudziądzkim „Ekonomiku”.
Tegorocznym absolwentem Zespołu Szkół Ekonomicznych jest nasz kolega – Artur Kowalewski. Artur oprócz gry w Grudziądzkiej Orkiestrze Dętej jest człowiekiem wielu talentów. U nas gra zwykle na puzonie i klawiszach, ale oprócz tego świetnie śpiewa. Pełni również funkcję konferansjera. Artur świetnie radzi sobie również w nauce, uzyskał najwyższa średnią w szkole. Gratulacje i powodzenia na maturze!
Występ w Ekonomiku to nasz debiut w nowych mundurach. Warto przy okazji wspomnieć, że te wspaniałe stroje nawiązujące do tradycji ułańskich i barw Grudziądza zostały sfinansowane przez Miasto Grudziądz i OPEC Grudziądz. Wszelkie formalności zostały zrealizowane dzięki Fundacji Pierwsze Skrzypce. W imieniu muzyków Grudziądzkiej Orkiestry Dętej pragnę serdecznie podziękować za mundury. Będziemy w nich godnie reprezentować nasze miasto.
Występ w Ekonomiku zapoczątkował muzyczny maraton, a jego dalszy ciąg wiązał się dosłownie z maratonem, a właściwie półmaratonem. 1 maja Grudziądzka Orkiestra Dętą zagrała podczas półmaratonu „Grudziądz – Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego”. Dopingowaliśmy biegaczy na trasie obok Centrum Handlowego „Alfa”.
Półmaraton ukończył jeden z naszych kolegów – Szymon Paczkowski, który gra w orkiestrze na saksofonie tenorowym i szkoli młode talenty. Szymon, serdeczne gratulacje:) Piękny czas i wspaniały medal.
Kolejnego dnia graliśmy na uroczystym przemarszu przez miasto podczas Święta Flagi RP, a po południu na koncercie w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego wraz z Orkiestrą Dętą Inowrocławskich Kopalni Soli.
Nasi goście z Inowrocławia grają już od 55 lat. Grudziądzka Orkiestra Dętą będzie obchodzić w tym roku swoje 15-te urodziny.
Miło było zobaczyć i posłuchać kolegów z Inowrocławia. Pięknie dziękujemy organizatorom imprezy za zaproszenie.
Weekendowe granie zakończyliśmy 3 maja występem podczas dnia otwartego grudziądzkiej Cytadeli.
To był bardzo intensywny, obfitujący w wiele występów weekend. Zebraliśmy mnóstwo pochlebnych słów dotyczących naszych nowych strojów i występów artystycznych.
Serdecznie dziękuję w imieniu Grudziądzkiej Orkiestry Dętej, cały czas pracujemy nad nowym repertuarem, w planach mamy kolejne koncerty.
Zachęcamy również do wstąpienia w nasze szeregi, uczymy grać praktycznie od podstaw zupełnie za darmo. Wystarczą chęci i wytrwałość, nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wiek. Wystarczy przyjść na naszą próbę, która odbywa się w każdy poniedziałek i środę od 18:00 do 20:00 w grudziądzkim Teatrze.
Zapraszamy!
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Eweliny Szyszki, która gra u nas na saksofonie altowym i robi świetnie zdjęcia!