Końcówka roku była dla nas bardzo intensywna. Działo się wiele dobrego:) Nasz chór działający przy Zespole Szkół w Wałdowie Szlacheckim pięknie się rozwija. W październiku, a dokładnie 29.10.2016 r. Młodzi Artyści występowali wraz z aktorami z Teatru Baj Pomorski w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Podczas koncertu lirycznego „Dopóki jesteś”, mieliśmy okazję usłyszeć utwory z repertuaru Skaldów.


W październiku zorganizowaliśmy również Warsztaty Samby, które odbyły się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu. Dwudniowe warsztaty poprowadził Bohdan Imiela ze Szkoły Samby Sete Rios z Wrocławia. Efekty pracy uczestników warsztatów można zobaczyć poniżej. Wielkie dzięki dla Macieja Gburczyka z OPP Grudziądz, który pomógł nam w organizacji imprezy.


Na początku listopada byliśmy wraz z chórem na wyjazdowych warsztatach w Orliku. Podczas tego wyjazdu przygotowywaliśmyIMG_6680 repertuar na grudzień i styczeń. Chór grał i śpiewał „Kolędy ulicy”, kompozycje wybitnego poznańskiego kompozytora- Mariusza Matuszewskiego do słów ks. Jana Twardowskiego, Emilii Waśniowskiej, Jadwigi Urbanowicz i Andrzeja Malickiego w aranżacji Krzysztofa Zaremby. Podczas tego wyjazdu dzieci dały również krótki koncert w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek. Pięknie dziękujemy siostrom za wszelką dobroć i gościnność 🙂

 

 


W listopadzie kolejny raz pomogliśmy utalentowanemu akordeoniście – Błażejowi Wróblowi. Błażej wziął udział w konkursie akordeonowy. Tym razem rywalizacja odbyła Błażej Wróbel Poprad 18.11.2016 r.się w Popradzie na Słowacji. Błażej konkurował z najlepszymi akordeonistami z całej Europy. Na konkursie w Popradzie zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Błażejowi i jego nauczycielowi Panu Marcinowi Wardulińskiemu 🙂

 

 

 

 


Z końcem listopada został ukończony projekt „Poderwij się do lotu”, na który wspólnie z nieformalną grupą z Wielkiego 14102490_1236610249724947_4265629692560530353_nWełcza pozyskaliśmy finansowanie z Kuźni Inicjatyw Lokalnych Lisewo. W tym projekcie Fundacja Pierwsze Skrzypce była jedynie partnerem, który wsparł Wielkowełczowian w pozyskaniu środków. Ogromną pracę w realizację tego projektu włożyły przede wszystkim Pani Żaneta Makoś – obecnie Prezes Stowarzyszenia „Ku Dobremu” oraz Pani Bożena Dzieżyńska. To zaszczyt móc współpracować z takim zespołem. W ramach projektu: „Poderwij się do lotu” odbywało się bardzo wiele działań prospołecznych m.in.: zajęcia plastyczno-ruchowe, plenery malarskie, warsztaty plastyczne, modelarskie, itp. Serdecznie gratulujemy Wielkowełczowianom i dziękujemy, że mogliśmy jako Fundacja Pierwsze Skrzypce mieć w tym projekcie skromny udział:)


Ubiegły rok zakończyliśmy uroczystą Wigilią 22 grudnia w restauracji Spiżarnia w Białym Borze, na której gościliśmy grono IMG_7862pedagogiczne Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim, Radę Rodziców, rodziców chórzystów oraz zaproszonych gości. Podczas tej uroczystości uczniowie wystawili Jasełka, a chór zaprezentował „Kolędy ulicy”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie Wigilii.

Więcej zdjęć z wszystkich imprez znajdziecie na naszym profilu facebook. Zapraszamy!