Z wielką radością informujemy, iż wraz Zespołem Szkół w Wałdowie Szlacheckim rozpoczęliśmy projekt pn. „Młody Artysta”. W ramach tego projektu prowadzone będą zajęcia chóru i przygotowywane będą szkolne spektakle teatralne.

Dzieci i młodzież będą rozwijały umiejętności aktorskie i muzyczne. W ramach projektu będzie również przygotowywany program wakacyjnych warsztatów artystycznych, w których dzieci i młodzież będą współpracować z zawodowymi aktorami w zakresie rozwoju talentów aktorskich i muzycznych oraz umiejętności interpersonalnych. Głównym  celem warsztatów będzie napisanie scenariusza, wyreżyserowanie i przygotowanie autorskiego spektaklu teatralnego.

Program Młody Artysta, oprócz rozwijania umiejętności aktorskich i muzycznych ma za zadanie budowanie pewności siebie, motywacji, umiejętności porozumiewania się i nawiązywania kontaktów. Praca uczniów osadzona będzie muzyce, zabawie i przeżywaniu pozytywnych emocji. Zajęcia będą sprzyjać integracji i rozwojowi interdyscyplinarnych umiejętności ucznia.

Rolę Dyrektora chóru oraz koordynatora projektu pełni Pan Krzysztof Zaremba – Kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu.

Krzysztof Zaremba
Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę naszego mistrza.

Największą pasją Pana Krzysztofa jest muzyka. Debiutował na deskach Teatru im.  Wilama Horzycy w „Pięknej Lucyndzie”. W swojej karierze aktorskiej grał m. in. w „Ryszardzie III”, „Kopciuszku”, „Krótkim kursie piosenki aktorskiej”, „Baronie Munchhausenie” i w wielu innych spektaklach. Mówi o sobie: ” lubię występować, bo lubię rozśmieszać ludzi i dawać im radość” Jego życiowe motto brzmi: „być dobrym dla ludzi”.

Twórca nowatorskiej metody gry na skrzypcach – Shinichi Suzuki powiedział:

Jeśli dziecko od dnia narodzin słyszy piękną muzykę, a później uczy się grać, będzie wrażliwe, zdyscyplinowane i wytrzymałe. I będzie miało piękną duszę”. 

Z pewnością podobnie jest z teatrem. Obcowanie z kulturą i sztuką sprawia, że nasze dzieci będą wrażliwe, będą miały piękne dusze 🙂

Już wkrótce przesłuchania do chóru, zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w projekcie.